Mundur

Dział ten powstał z myślą o wszystkich nowych harcerkach w naszej drużynie, które nie posiadają jeszcze munduru. Bardzo zachęcam powoli do kupna munduru, w razie problemów lub pytań chętnie pomogę:)

 1. Gdzie kupić mundur?

Wszystkie elementy munduru oraz także inne wyposażenie możemy kupić w składnicy harcerskiej. Najlepiej zaopatrzona składnica w Krakowie to „Watra” przy ul. Grzegórzeckiej 45. Mundur to jednak spory wydatek, często taniej wychodzi zamawianie przez Internet, ale najlepiej przymierzyć wcześniej w składnicy, aby nie było zaskoczenia po rozpakowaniu paczki 😉 W sprzedaży są także mundury ZHP, które różnią się od naszych, należy na to uważać. W internecie godnym polecenia jest adres http://www.azymut360.pl/

 1. Jakie części do munduru kupić?

Mundur to strój jednolity, regulowany przez odpowiedni regulamin. Jednak między drużynami różnią się niektóre części tego ubrania. Na sam początek będziesz musiała kupić podstawowe części munduru:

 1. Beret czarny ze srebrną lilijką ZHRharcerka
 2. Naszywka z flagą czerwono-białą i napisem ZHR
 3. Naszywka z herbem Krakowa na szarym tle
 4. Naszywka z napisem „Kraków”
 5. Ciemnoszara bluza mundurowa ZHR
 6. Pas skórzany z klamrą „ZHR CZUWAM” – 
 7. Ciemnoszara spódnica ZHR – sięgająca 10cm nad kolano
 8. Czarne sztuce, gładkie, bez pasków – getry sięgające kolan
 9. Białe wyłogi – wywinięte nad lub na buty
 10. Buty mundurowe – sięgające za kostkę pionierki/trapery/buty górskie/glany w stonowanych kolorach. Ważne aby buty nie obcierały, były wygodne i dobrze trzymały kostkę.Uwagi: kiedy na polu jest zimno, do munduru nosimy rajstopy w kolorze cielistym.

Życzę udanych zakupów i trafnego wyboru! Laura Fus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *